Kosmetyki profesjonalne Valeo. Opieka nad pacjentem z rakiem piersi.

Zestaw kosmetyków do pielęgnacji piersi, opracowaliśmy specjalnie do wspierania regeneracji uszkodzonej skóry w wyniku zabiegów chirurgicznych.

Zestaw kosmetyków Valeo do pielęgnacji piersi, składa się z żelu z czarnego bzu i olejku do pielęgnacji ciała. Został on specjalnie opracowany dla pacjentów z rakiem piersi, aby dbać o skórę po operacji wycięcia piersi i przed jej odbudową. Organiczny aloes jest głównym składnikiem wszystkich produktów Valeo. Nierozcieńczony żel ze skórki tej liściastej rośliny pustynnej zawiera ponad 270 składników aktywnych, w tym witaminy, pierwiastki śladowe i aminokwasy.

Żel z czarnego bzu i olejek do ciała zwiększający elastyczność skóry to także inne naturalne składniki. Olej sojowy to naturalny środek nawilżający, zmiękczający i wygładzający. Pielęgnuje a także zapobiega starzeniu się skóry. Zawiera również naturalne przeciwutleniacze. Olej z kiełków pszenicy to przede wszystkim lipidy i witaminy rozpuszczalne w tłuszczach. Największe znaczenie ma witamina E, która ujędrnia i nawilża skórę, łagodzi podrażnienia, działa przeciwzapalnie i odżywczo na uszkodzoną skórę w wyniku zabiegów.

Olejek ze słodkich migdałów wygładza i zmiękcza skórę. To również źródło składników uzupełniających skórę jak trójglicerydy i kwasy tłuszczowe, m.in. oleinowy, linolowy i mirystynowy.

Olej jojoba ma działanie zmiękczające, regenerujące i kojące dla podrażnionej skóry. Jest emolientem i ma właściwości penetrujące, które przypominają naturalne sebum skóry, dzięki czemu bardzo dobrze działa na wysuszoną skórę. Emolienty zapobiegają odwodnieniu skóry, a także wygładzają i zmiękczają skórę. Olej jojoba odznacza się wysoką zawartością naturalnych tokoferoli – witaminy E. Dzięki czemu ma właściwości antyoksydacyjne, które zapobiegają staną zapalnym skóry, wspierają jej regenerację i powstrzymują proces starzenia się skóry.

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Medycznym Charité w Berlinie potwierdziły skuteczne działanie kosmetyków Valeo. Jednoczesne stosowanie regenerującego żelu z czarnego bzu i olejku Valeo poprawiło elastyczność skóry i jej nawilżenie.

Najbardziej efektywny sposób aplikacji:

  • niewielką ilość żelu z czarnego bzu najpierw nakłada się na dotknięty obszar skóry,
  • a następnie masuje olejkiem do pielęgnacji, aż do rozluźnienia skory.

Zestaw do pielęgnacji piersi Valeo, wspomaga zdolność skóry do regeneracji po zabiegu, wygładzając blizny, chroniąc elastyczność skóry podczas kolejnych zabiegów i zmniejszając wrażliwość na nacisk.